Özellikle son yıllarda çokça rağbet gören pizza gençler arasında oldukça popüler olan ve genel olarak sevilerek tüketilen fastfood çeşidine giren yiyeceklerden biridir. İtalyanlardan dünyaya yayılan bu lezzet birçok işyeri içinde büyük bir kazanç kaynağı oldu.  Pizza satışından siz de para kazanmak istiyorsanız en çok tercih edilen Panino Pizza bayiliği açabilirsiniz. Panino pizza bayilik şartları bu anlamda önemli bilgiler içerir. Hazırsanız başlayalım.

Panino Pizza Hakkında

Panino Pizza ilk olarak İzmir’de 2009 tarihinde kurulmuş saygıdeğer bir işletmedir. Şu anda Türkiye’de 34’e yakın bayiliği bulunan Panino Pizza gün geçtikçe bayiliğine bir yenisini daha ekliyor. Açılan şubelerin 3’ü merkez şube olup geri kalanları bayilikler üzerine açılan yerlerdir.

Panino Pizza Bayilik Şartları Nelerdir?

Panino pizza bayilik şartları aşağıdaki gibidir;

  • İsim hakkı Panino Pizza’nın ismini kullanabilmeniz için o işletmenin sahibine ödediğiniz para miktarıdır. Bu parayı ödeyerek belirli standartlar ve kurallar içerisinde bu isme sahip olabilirsiniz.
  • Panino Pizza kullandığı mozarella et ve diğer malzemeleri kalitesini ve standartlarını kanıtlamış bir yerden alır.
  • Franchise yatırım bedeli 290.000 tl

Panino Pizza’nın Bayilik Destekleri Nelerdir?

Panino pizza’nın bayilik destekleri açılış öncesinde yer tespiti yapmak, dekorasyon malzemelerini göndermek, mimari proje ve tasarıma yardım etmek, ekipman tasarımı ve yerleştirilmesiyle ilgilenmek gibi destekler sağlamaktadır. Özellikle bir işletmede lokasyon çok önemlidir. Panino Pizza lokasyonun belirlenmesinde size oldukça yardımcı olabilecek bir şirkettir. Peki Panino pizza bayilik başvurusu nasıl yapılır ve süreç nasıl işler?

Panino Pizza Bayilik Şartları, Başvurusu ve Süreci

Başvuru

Franchisee adayları franchise.paninopizza.com üzerinden Ön Başvuru Formu’nu doldurarak başvurularını kolayca gerçekleştirir.

Değerlendirme ve Davet

Franchisee adayları doldurmuş oldukları başvuru formları Panino Fabs franchising kriterlerine göre incelenir, uygun bulunan adaylar yüz yüze görüşmeye davet edilir. Yüz yüze görüşmede adayın finansman, yönetim, operasyon ve benzeri konulardaki tecrübeleri değerlendirilir.

Sözleşme Aşaması

Yönetimin adayı olumlu değerlendirmesi halinde bir sözleşme hazırlanarak aday ile anlaşma imzalanır. İlgili bölge yeni franchisee görüşmelerine kapatılır.

Eğitim ve Sertifika

Aday ile imzalanan sözleşmenin ardından 15 gün süren eğitim süreci başlar. Adayın şube yönetimi ve işleyişinde ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler Panino Fabs Eğitim Departmanı tarafından sınıf ve iş başı eğitimleri olmak üzere iki aşamadan oluşan zorunlu eğitim programı ile aktarılır. Aday, eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanır.Ayrıca bir merkez yöneticisi ve merkez ustası şube açılışı ile birlikte bir müddet restoranda eğitim vermeye devam ederler.

Kiralama

Panino Fabs Emlak Geliştirme Departmanı tarafından yeni şubenin açılacağı alanın kiralama çalışmaları yapılır. Alternatifler arasından şube konseptine ve fizibilitesine uygun nokta seçilir ve kira sözleşmesi yapılır.

Mimari Proje

Kiralama işlemi tamamlandıktan sonra restoranın projesi Panino Fabs Mimari Ekibi tarafından çizilir. Mimari çalışmaların tamamlanmasının ardından şube konseptine uygun olarak gerekli ekipman tedariki sağlanır ve pazarlama materyalleri şubeye ulaştırılır.

Personel Alımı

Şube operasyonunun sağlıklı yürütülebilmesi için gerekli olan Restoran yöneticisi, kasiyer-servis elemanı, mutfakçı ve motorcu alımları yapılır.

Şube Açılışı

Franchise sahibi, çalışanlar ve Panino Fabs Yönetiminin katılımıyla şube açılışı gerçekleşir. Daha detaylı bilgiler için bizzat şirket tarafından hazırlanan sunuma göz atabilirsiniz. Panino pizza yatırımcı sunumunu buradan indirebilir, şirketin yeni yatırımcıları için hazırladığı pdf formatındaki bilgilendirme sunumunu okuyabilirsiniz. Şirketin adresi Panino Pizza Kurumsal Merkez; 296/1 Sokak No.26/c Kazım Dirik Mah. Bornova/İzmir 0 (232) 277 8082. Daha ayrıntlı bilgileri birebir görüşerek 0850 850 3135 nolu telefondan alabilirsiniz.