Yazılım öğrenerek döviz cinsinden para kazanabilirsiniz. Kulağa çok zor gibi geliyor ama öyle değil. Neden mi? Yazımızı okuyun hak vereceksiniz.

Tüm dünyada yaşanan ve haliyle ülkemizde daha çok hissedilen enflasyona karşı ayakta kalabilmek için yeni iş imkanları hepimizin gündeminde var. Diğer taraftan aranan işin dolar yada euro üzerinden bir kazanç getirmesi daha önemli hale geldi. Peki bu durumda en doğru iş nedir? Enflasyona karşı ezilmemek için yabancı para cinsinden gelir elde edebileceğimiz ne tür bir iş yapılabilir?

Hiç Bitmeyen Meslek: Yazılım

İşte size muhteşem bir fikir: Yazılım öğrenmek… Evet yanlış duymadınız yazılım öğrenmek sizi rakiplerinizden 1 değil 10 adım öne taşıyacaktır. Dünya üzerinde ciddi anlamda yazılım bilen kişilere ihtiyaç var. Yazılımın “Y” sini bileni havada kapıyorlar desek abartmış olmayız. Yazılım öğrenerek döviz cinsinden para kazanabilirsiniz. Şuanda hepinizden aynı cümleleri duyar gibiyim. “iyi de benim hiç yazılım bilgim yok”… İnanın bu hiç önemli değil… Twitterda yada diğer sosyal medya platformlarında biraz araştırma yaptığınızda yazılımla uzaktan yakında ilgisi olmayanların kariyerlerini yazılımcı olarak değiştirdiklerine şahit olacaksınız. Rus Dili ve Edebiyatı mezunu, ev hanımı, öğretmen, öğrenci ve dahası yazılım öğrenerek aylık 2000-3000 dolar/euro maaşla çalışıyorlar. Bu para Türkiye şartlarında çok ciddi bir meblağ. Peki ne yapmak gerekir???

Yazılım Öğrenmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Her şeyden önce hemen aksiyon almak gerekir. Çünkü zaman bizim için çok değerli. Zaman akıp gidiyor ve kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Kendinizi mental olarak hazırlamak ve yazılım sürecini daha iyi anlayabilmek için internette araştırma yapabilir, bu konuda kendisini geliştirip kariyer değiştiren kişilerin hayat hikayelerini okuyabilirsiniz. Bu size ciddi bir hırs ve özgüven verecektir.

Diğer taraftan yazılım eğitimi veren bir kurs ile görüşüp bu konuda size yardımcı olmalarını, süreç hakkında bilgi vermelerini, hangi yazılım alanı ile başlayabileceğiniz konusunda size önderlik etmelerini isteyebilir. Eğer yazılım şirketinin kurs içeriği, size katacakları ve sizi eğitim sırasında ve eğitim sonrasında da destekleyecekleri konusunda ikna olduysanız bur yazılım şirketi ile anlaşıp kursa başlayabilirsiniz. Size bu konuda Kraft Technologie firmasını önerebilirim. Kraft Technologie bünyesindeki yazılım kursları ile sizlerin ihtiyaçlarına uygun kursları veren bir yazılım şirketi.  Ve Türkiye’de TL cinsinden eğitim veren tek şirket diyebilirim. İnternet sitesine gidin, kendileri ile iletişime geçin ve aklınızdaki tüm soruları sorun.

Dediğim gibi kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Zaman su gibi akıp gidiyor ve her geçen süre hem bizi hem ailemizi hem de sevdiklerimizi etkiliyor. Yazılım tüm dünyada hiç bitmeyecek bir sektör. Teknoloji geliştikçe yazılıma olan ilgi ve ihtiyaç sürekli artacaktır. Hindistanlılar küresel yazılım pazarından yılda miyonlarca dolar kazanırken biz neden bu pastadan pay almayalım. Sevdikleriniz için, geleceğiniz için, kaybettikleriniz sizce denemeye değmez mi?