İnternetin günlük hayatımızın bir parçası olmasıyla birlikte dahil olduğumuz alanların sayısı da giderek artmaktadır. Özellikle korona virüsünün ülkemizde etkisini göstermesiyle birlikte evlerimize kapanmamız, kendi izolasyonumuzu sağlamamız bizi internet alanlarına daha fazla teşvik etti. İnternetteki birçok sosyal medya kanallarının yanı sıra hayatımızın en önemli parçasından biri olan eğitim de internetten karşılanabiliyor oldu. Online ders vererek nasıl para kazanmak mümkün mü sorusuda son zamanların trend sorusu haline geldi.

Online Ders Vererek Para Kazanmak?

Hem korona virüsü döneminde sağlığımızı korumamızı sağladı hem de ulaşmak istediğimiz kitleyi genişletti. Örneğin bir öğretmenin herhangi bir okulda ders vererek ulaşabildiği 30 kişilik öğrenci sayısı, online ders vererek yüzlerce öğrenciye kadar ulaşabiliyor.  Hem ülke çapında hem de dünya çapında. Tüm bunlar doğrultusunda insanların aklına şu sorular geliyor: İnsanlar özel ders vererek ne kadar kazanıyor sorusunu merak etmektedir.

Özel Ders Vererek Ne Kadar Kazanılıyor?

Özel ders vermek, adından da anlaşılabildiği üzere genelde kişiye özel, kişinin dersi daha iyi anlayabileceği bir ortamda birebir anlatımla ve işleyişle ilerlenen derslerdir. Özel ders hocası öğrencisinin dersi anladığından emin olabilir. Öğrenci de dersin sadece kendisine özgü işleyişi sebebiyle anlamadığı konularda soru sorma olasılığına daha fazla sahiptir. Özel ders vermek ne kadar kazandırıyor sorusu ise hocadan hocaya ve verilen dersin içeriğine göre değişebilir. Ücretler hem derslik, saatlik olabilir, hem de haftalık, aylık olabilir. Anlaşma doğrultusunda ücretin önceden ödenebileceği gibi ders bitiminde ya da ders başı olarak ödeme yapılması durumları da söz konusudur.

Online Ders Vermek İçin Gerekenler

Online ders vermek için gerekenler şunlardır;

  • Ders verecek öğretmen için herhangi bir alanda uzmanlaşmış ve uzmanlık alanını öğretebilme yeteneğine sahip olması,
  • Gerekli sayfa ve sitelere kayıt olarak kendisine ders verebileceği bir profil oluşturması, çevresinde kendisinin reklamını yapması ve ulaşabileceği kitleyi arttırması,
  • Ders vermek istediği alanlar için gerekli bilgileri öğrencinin anlayabileceği şekilde hazırlaması ve öğrencinin kendisinden ders alarak ne kazanımlar elde edeceğini görmesini sağlaması,
  • Ders ücretlerini öğrencileriyle paylaşması,
  • Online ders vermek için gerekli olan şeyleri yani internet, bilgisayar, tablet gibi ekipmanları bulundurması,
  • Ders almak isteyen öğrencilerle anlaşması sonucunda öğretici evde ders vererek para kazanma yolunda başarılı bir şekilde ilerlemiş olur.

Tıkla>>> İnternetten Para Kazanma Yolları! Öğrenci Kılavuzu