Yıl 2021 ve dünyada e-ticaret mağazaları için iş fikirleri sıkıntısı yok. Peki bu e-ticaret fikirlerinin hangileri peşine düşmeye değer, hangileri değil? Bunu cevabı zor olabilir. Ancak 1,92 milyardan fazla insanın çevrimiçi bir şeyler satın aldığı internet dünyasında çok sayıda potansiyel alıcı var. Bu, e-ticaret fikrini iyi bir gelir kaynağı bulmak isteyenler için değerli bir girişim haline getiriyor. Bu nedenle, hangi e-ticaret iş fikirlerinin denemeye değer olduğunu merak ediyorsanız, 2021’de Denenecek 8 Karlı E-Ticaret İş Fikri makalemizi okumaya devam edin.

Ama Önce Bir Çevrimiçi Mağaza Nasıl Oluşturulur?

Günümüzde bir çevrimiçi mağaza kurmak yada diğer adıyla e-ticaret sitesi kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. İhtiyacınız olan tek şey bir alan adı, web sitesi barındırma ve bir tür e-ticaret web sitesi kurucusudur. Herhangi bir tasarım ve kodlama beceriniz ve deneyiminiz olmasa bile, dakikalar içinde bir tane kurabilirsiniz.

Bu, web sitesi kurucuları olarak bilinen hazır scriptler sayesindedir ve bunların birçok farklı çeşidi mevcuttur. En popüler web sitesi oluşturucuları, kodlama veya web sitesi oluşturma deneyimi gerektirmez. Her şey hazırdır ve özelleştirmeye çok fazla müsait değillerdir. Elbette kendi e-ticaret sitesi tasarımınızı yaptırabilirsiniz ancak bu biraz maliyetli olabilir.

Alternatif olarak, WordPress ile ücretsiz bir çevrimiçi mağaza tasarlayabilir ve işlerin e-ticaret yönünü ele almak için WooCommerce gibi bir eklenti kullanabilirsiniz. Aylık olarak ücretlendirilen geleneksel web sitesi oluşturuculara kıyasla daha uygun maliyetli bir çözümdür. Website kurmak için nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bionluk, sadeceon, r10 tarzı siteler üzerinden freeeluncher çalışan kişilerle iletişime geçip bir ön bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. Şimdi 2021’de denenecek 8 karlı e-ticaret iş fikri nedir hemen göz atalım.

Denenecek 8 E-Ticaret İş Fikri

Size geniş bir müşteri portföyü sağlamasının yanı sıra, bir e-ticaret mağazasına sahip olmanın birçok mantıklı nedeni vardır. Örneğin 2021 yılında tüm perakende satışların % 20,7’sinin e-ticaret satışlarından geleceği tahmin ediliyor. Yapılan araştırmalar, e-ticaretin küresel ticaret oyununda önemli bir oyuncu haline geldiğini gösteriyor. Daha fazla uzatmadan, 2021’de deneyebileceğiniz en iyi 8 e-ticaret iş fikirleri detaylarını burada bulabilirsiniz.

  1. Güzellik ve Sağlık Ürünleri

Güzellik ve sağlık sektörü dünyanın en büyük sektörlerinden biridir. Bugün bile, tüm bu çevrimiçi iş fikirleri mevcut olsa da, hala son derece kârlı ve neredeyse hiç bitmeyen bir talep var. Bu fikir, özellikle e-ticaret ve pazarlama becerilerine sahip gençler için muhteşem bir fikirdir. Sattığınız ürünlerin insanların hayatındaki önemini anlatabildiğiniz sürece başarı şansınız yüksektir.

İyi de ne satacağınızı mı bilmiyorsunuz. Sizlere hemen bir ipucu verelim. N11, gittigidiyor, hepsiburada yada amazon fark etmez. İstediğiniz bir online alışveriş sitesiniz açın. Bir kategori seçin ve sıralamayı ise en çok satanlar olarak değiştirin. İşte size satabileceğiniz onlarca ürün. Ancak şunu unutmayın e-ticaret ile satılacak ürünler mevsimlik olarak değişmektedir. Sizlerde bu araştırmalarınızı her dönem öncesi yenilemelisiniz. Mesela şuanda bu makalenin yazıldığı tarihte (23.01.2021) n11’de sağlık ve medikal ürünler kategorisinde en çok satılan ürünler maske ve ısı ölçerdir. Ve bu büyük ihtimal diğer online mağazalar için de geçerlidir. O halde araştırmaya başlayın.

  1. İkinci El Ürün Satışı

İnsanlar kaliteli ürünler oldukları ve iyi durumda oldukları sürece ikinci el ürünleri kullanmaktan çekinmezler. Tek yapmanız gereken kıyafet, mücevher, mobilya gibi bu ikinci el eşyaları toplamaya başlamak ve bunları e-ticaret web sitenizde yayınlamak. Bunları makul fiyatlarla sunduğunuzdan da emin olmalısınız. Erişiminizi genişletmeden önce bu fikrin yerel olarak ne kadar iyi olduğunu test ederek başlayabilirsiniz.

  1. Akıllı Saatler

Akıllı giyim günümüzde çok popüler ve insanlar analog ve dijital saatlerden daha fazlasını istiyor. İnsanlar akıllı saatleri fitness ve tüm günlerini planlama gibi çeşitli nedenlerle kullanır. O kadar popüler oldular ki, 2021’de satışlarının 58,2 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu, onları denenecek en iyi e-ticaret iş fikirlerinden biri yapıyor.

  1. Akıllı Ev Ürünleri

Nesnelerin İnterneti (IoT) uzun bir yol kat etti. İnsanlar, birbirleriyle konuşabilmek ve ihtiyaçlarını önceden tahmin edebilmek için tüm cihazlarını internete bağlamayı sever. Örneğin, işten eve gelirken garaj kapısını açmak, klimanın açılmasını işaret etmelidir. Aynı zamanda, stresliyseniz, akıllı hoparlöre rahatlatıcı bir müzik çalması için sinyal vermelidir. Stres seviyeleri, akıllı telefonunuzdaki ruh hali izleyici uygulamasından öğrenilebilir.

Gördüğünüz gibi IoT, akıllı bir ev oluşturmanıza izin veriyor. IoT’nin potansiyeline ve insanların bu teknolojiyi sevmesine rağmen, pek çok kişi bu cihazları çevrimiçi olarak satmıyor. Sonunda, bu, 2021’in en iyi çevrimiçi perakendecilik iş fikirlerinden biridir. Bu ürünleri satmanız ve kar etmeniz için fırsat yaratır.

  1. Çevrimiçi Eğitim Kursları

Dünya çapında paylaşacak değerli bilgilere sahip birçok başarılı girişimci ve öğretmen var. Ve bu insanları için kurslar oluşturup bilgilerini insanlara satabilecekleri çevrimiçi mağazalar kurabilirsiniz. Kurs satan platformlar çok fazla olsa da talep oldukça yüksek. O kadar çok alan, niş ve meslek var ki, tek bir platform hepsini sağlayamaz. Bu, insanlara başka hiçbir yerde bulunmayan eğitim içeriği sağlama şansını sizlere veriyor. Bence bir dk bile durmayın ve hemen araştırmaya başlayın. Ne tür eğitimlere ihtiyaç var?

  1. e-Kitap Satma

Kitap satmaya başlamak için bir yayıncıya ihtiyaç duyduğunuz günler geride kaldı. Bu nedenle e-Kitap satmak 2021’in en iyi e-ticaret iş fikirlerinden biridir. Kitapları kendiniz yazabilir veya birisinin sizin için yazmasını sağlayabilirsiniz. Trend olan herhangi bir eğitim konusu hakkında değerli bir şeyler yazabildiğiniz sürece, çok sayıda satış yapma şansınız olacak.

  1. İçerik Yazımı

İçerik yazmak değerli bir hizmettir ve zaman geçtikçe daha da değerli hale gelir. İçerik yazmada iyiyseniz, hizmetlerinizi satabileceğiniz bir çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz. (İçeriği önceden yazabilir ve satışa sunabilirsiniz). Elbette, başlangıçta kendinizi daha uygun fiyatlı ve kullanılabilir hale getirmek isteyebilirsiniz. Ancak iş başladıktan sonra fiyatlarınızı artırabilir ve zamanlarınızı belirleyebilirsiniz.

  1. Çocuk Oyuncakları ve Oyunları

Video oyunları, akıllı telefonlar ve tabletlerle çocuklar artık geleneksel oyuncaklara ve oyunlara değer vermiyor gibi görünüyor. Ancak, bu doğru değil – bu, oyuncak şirketlerinin onları üretmeye devam etmesiyle kanıtlanıyor. Çocuklar hala oyuncak bebekleri ve aksiyon figürleriyle oynuyorlar ve onlar için bir pazar var. Hangi oyuncakların popüler olduğunu bulmak için küçük bir yatırımla başlayın ve oradan ürün yelpazenizi büyütün.

Son Sözler

Bugün dünyada birçok e-ticaret iş fikri var. Bazıları takip etmeye değer, bazıları ise değil. Özellikle 2021’de hangilerini deneyeceğini araştırmak ve bulmak ihtiyatlı girişimciye kalmıştır. İlham verici hikayeler ve fikirler için bu kategorideki yazılarımıza göz atın.

Gördüğünüz gibi, sağlık ve güzellik ürünlerinden çocuklara yönelik oyuncak ve oyunlara kadar pek çok şeyi (neredeyse her şeyi) çevrimiçi olarak satabilirsiniz. Bir çevrimiçi mağaza açabilmek, internet çağında yaşamanın en büyük zevklerinden ve faydalarından biridir ve çok büyük bir kazançlar elde edebilirsiniz.