İŞKUR pandemi döneminde ekonomik olarak mağdur olan vatandaşlara ekonomik destek vermeye devam ediyor. Anne Projesi Günlük 80 Lira İşkur Mesleki Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kısa Çalışma Ödeneği, aylık 1000 ₺ destek ödemeleri ve kira yardımlarının ardından İşkur yeni bir projeye imza attı. Ev hanımı annelere kurs desteği vereceği yönünde bilgiler internete düştü. Merak edilen Anne Projesi Günlük 80 Lira İşkur Mesleki Eğitim başvurusu nasıl yapılır ve detaylar sizler için haberimizde.

İŞKUR Anne Projesi Nedir?

Bildiğiniz gibi İŞKUR’un çalışmayan ve işsiz olan anneler için bir çok projesi var. Kadınların iş hayatında aktif olmaları ve istihdamı artırmak amacıyla yeni bir projeye daha imza atıyor. 0-15 yaş arasında çocuğu bulunan annelerin iş hayatında etkin olmasını hedefleyen İŞKUR, annelere büyük destek vermeye 2021 yılında da devam edecek.

 

İşkur tarafından uzun yıllardır devam eden İşte Anne Projesinde yeni bir dönem başlıyor. İşsiz olan ve aynı zamanda 0-15 yaş aralığında çocuğu bulunan çalışmayan kadınlara, katılım göstermeleri şartıyla, günlük 80 ₺ ödeme yapılacaktır. İşbaşı eğitim programlarından farklı olarak 0-15 yaş aralığında çocuğu olan anneler hem kursa devam ettiği günlerde 80₺ ödeme ve aynı zamanda 400 ₺ bakım desteği ödenecektir.

Sonuç olarak Anne Projesi ile 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından yararlanan ve sonrasında işbaşı eğitim programlarına ya da meslek kurslarına katılım sağlaması uygun görülen kadınlara günlük 80 ₺ aylık 2870 ₺ ödeme yapılması uygun görülüyor.

 

İŞKUR Anne Projesi Mesleki Eğitim Başvurusu Şartları Neler?

Tabi İŞKUR Anne Projesi için uygun şartların gerçekleşmesi gerekiyor. Öncelikle İŞKUR üyeliği yapılmalı. Ardından işbaşı eğitim kurslarının takibi yine İşkur sitesinden yapılmalı. İkamet ettiğiniz illerde ya da ilçelerde açılacak olan bu meslek kurslarına İşkur üzerinden başvuru yapılmalı. Kontenjan sınırları içerisinde başvuru sayısı kontenjandan fazla olduğu durumlarda adaylar için mülakatlar düzenleniyor ve ilgili kurs için en uygun aday seçiliyor. Yine de detaylı bilgiler için İşkur’un aranıp güncel bilgilerin oradan alınması daha uygun olacaktır. Çünkü yeni bir proje ve şartlarında heran değişim olabilir. Bunun da göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Anne Projesi Mesleki Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır?

Anne Projesi Günlük 80 Lira İşkur Mesleki Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır tüm şartlar;  İşkur’a kayıtlı işsiz olunmalı (sigortasız), İşbaşı eğitim programına başvuruda bulunmalı, Başvuru tarihinden önce üç ay boyunca kurşun açılmasını beyan eden işverenin çalışanı olunmaması, İşverenin 1.veya 2. derece yakını veya eşi olunmamalı, Emekli olmamalı, Başvuru tarihinden önce son bir ay içinde emeklilik ve malullük primi yatılmamış olması, İş ve meslek danışmanlığından yararlanıyor olması kendisine bir danışman atanmış olması gerekiyor.