Evde çiçek yetiştirerek para kazanma doğayı ve bitkileri seven ve bahçeli bir eve sahip insanların tercih ettikleri ek para kazanma yollarından biridir. Çiçek yetiştiriciliği yükselişte olan bir iştir ve güzel çiçeklere olan talep her yıl artıyor. Bu çiçek yetiştirme işi için bilgi ve tecrübe gerekir. Bu işi yapan kişiler genellikle bu işin yapıldığı ortamlarda büyümüş insanlardır yani az çok hangi bitkinin ne kadar zaman aralıklarıyla sulanması gerektiğini ya da hangi bitkinin evin içerisinde hangi bitkinin bahçede bakılması gerektiğini bilen insanlardır. Peki bu işi yapmak isterseniz nasıl yapmalısınız, nereden başlamalısınız?

Bitkiler Hakkında Bilginiz Olsun

Öncelikle bitkiler hakkında az çok bir şeyler bilmeniz çok önemlidir. Temel şeyler dışında (bakım rutini, sulama rutini, yetiştiği toprak, ev içinde ya da ev dışında bakabilme durumu vb.) alıcıların ilgisini çeken hikayeler satış oranını arttırır. Örneğin beyaz güllerin ayrılık getirdiği hikâye şu sıralar çok popüler.

Dürüst Olun

Sırf bir bitki satmak için yalan söylemeyin. Eğer bir bitkinin bakımı zorsa bunu belirtmekten çekinmeyin eğer çekinirseniz hem bir bitkinin ölmesine hem de insanların size karşı duyduğu güvenin kırılmasına sebep olursunuz. Olabildiğince temel özelliklerini ve bakımını anlatın. Hatta yazılı olarak vermeniz sizi hem daha nazik hem de daha düşünceli bir insan yapar. Diğer taraftan sizi diğer satıcılardan farklı kılacaktır.

Evde Çiçek Yetiştirerek Para Kazanma Konusunda Kazancı Dert Etmeyin

Evde çiçek yetiştirerek para kazanma çok önemli ama özellikle bu işe ilk girdiğinizde çok yüksek meblağlar kazanamayabilirsiniz. O yüzden moralinizi hemen bozmayın.  İlk satışlarda fiyat tekliflerine sıcak bakarsanız müşteri memnuniyeti kazanırsınız, bu da size daha çok müşteri ve daha çok kazanç olarak geri döner.

Çiçek Satın Alan Yerler 

Genel olarak bahçeli evde oturanlar ya da ofisini renklendirmek isteyenler yani kısaca çiçek seven herkes çiçek satın almak ister çünkü çiçekler bir ortamın havasını hemen değiştirebilen ve güzel kokan canlılardır. Bu yüzden çiçek satın alan yerler bir hayli fazladır. Elinizdeki çiçekleri satmak için broşürler hazırlayıp asabilir, yakın çevrenize söyleyip kitleyi genişletebilir ya da internette çeşitli sitelerde çiçek yetiştirdiğinizi söyleyebilirsiniz.

Fidan Yetiştirerek Para Kazanma

Yalnızca çiçeklerin değil büyüdükçe ağaç olacak fidanların da talebi çoktur. Özellikle aile evlerinde birçok insan gelecekte çocuklarının yararlanabileceği ya da onların adına büyüyecek çevreye yarar sağlayacak ağaçlara sahip olmak ister. Sosyal sorumluluk projesi olarak çokça tercih edilen fidan dikme işi sizin için bir iş olabilir. Satın alınan binlerce fidan yaşanılabilir bir dünya için oldukça gerekli bir doğa ürünüdür ve fidan yetiştirerek para kazanma bu yüzden değerlendirilebilir. Bu fidanları satmak için verilen çeşitli ilanlara bakabilir ya da büyüme aşamasındaki bir şirketle anlaşıp hem onların daha saygın bir işletme olmasına katkı sağlayıp hem de kendiniz bu işten kazanç sağlayabilirsiniz.

Önemli Notlar:

  • Her zaman bakımı kolay ve ucuz ürünleri tercih edin.
  • İnternetten en çok satılan çiçek türlerini araştırın.
  • iyi bir ürününüz yoksa kar elde etmeniz de o kadar zor olacaktır.
  • Yalnızca organik gübre gibi organik malzemeler kullanın
  • Dışarıya çıkın ve yerel çiçekçilerinizle konuşun. Tam olarak ne aradıklarını öğrenin. Rutin olarak ne ödediklerini öğrenin ve onlara daha iyi bir anlaşma yapıp yapmayacaklarını sorun. Daha sonra satabilecekleri ve iyi para kazanabilecekleri çiçekler üretebilirseniz. Muhtemelen sizi tekrar tekrar arayacaklardır.
  • çiçeksepeti tarzı online satış platformlarına üye olarak müşteri portföyünüzü genişletmek sizin yararınıza olacaktır. İnterneti ve sosyal medyayı asla görmezden gelmeyin. Üretim, pazarlama ve satış günümüzde ve gelecekte internet ve sosyal medya merkezli gelişiyor ve gelişecektir.

tıkla>>> Evde Çikolata Yaparak Para Kazanma **2021