Akşam Saat 8’den sonra başlayabileceğiniz karlı ek iş fikiriyle tanışın. Genellikle insanlar o normal 9 ila 5 işi yaptıktan sonra yorulurlar. Ancak bunlardan bazıları akşam saat 8’den sonra ek iş fikirleri arar. Bunun için zaman çerçevenizi ve zamanınızı günlük rutininize göre nasıl yönettiğinizi anlamak çok önemlidir.

Akşam 8’den sonra karlı bir işe başlamak, düzenli olarak çok fazla özveri gerektirir. Çok fazla TV izlemek veya video oyunları oynamak gibi kötü bir alışkanlığınız varsa; alışkanlıklarınızı kontrol etmenin zamanı geldi. İş programınıza göre zamanınızı önceliklendirmelisiniz.

Bu makalede; tam zamanlı işinizi yaptıktan sonra başlayabileceğiniz karlı iş fikirlerini paylaşacağız. Bu nedenle, yarı zamanlı ikinci bir gelir kaynağı başlatmakla ilgileniyorsanız, devam edin ve yan gelir elde etmek için bu ek iş fikirlerini okuyun.

Akşam Saat 8’den Sonra Ek İş Fikirleri

Tüm bu iş fikirleri, becerinize ve kendinizi bu işe nasıl adadığınıza bağlıdır. Daha fazla sonuç elde etmek için bu işlerle ilgili bir şeyler öğrendiğinizden ve güncel kaldığınızdan emin olun.

1. Yarı Zamanlı Profesyonel Blog Yazarlığı

Profesyonel blog yazmak, herkesin akşam 7’den yada 8’den sonra başlayabileceği yaratıcı bir fikirdir. Herhangi bir niş veya konu hakkındaki deneyiminizi öğrenmeniz veya paylaşmanız gerekir. Çok sayıda makale yazın ve profesyonel blogunuzu oluşturarak okuyucularınızı eğitin. Bir blog sitesi açmak; sunucu, etki alanı(domain) ve internet bağlantısı için biraz yatırım gerektirir. Bir site açmanın bir yıllık maliyesi 2022 yılı için yaklaşık 1000-1200 TL civarıdır.

2. Web tasarımı ve Özelleştirme

Artık günümüzde, tüm işletme sahipleri, etkileyiciler, internet pazarlamacıları ve blog yazarları, bu web tasarımı ve logo tasarımı için hizmete ihtiyaç duyuyor. Web tasarımı sektöründe uzman veya tutkuluysanız, bu işe başlayabilirsiniz. Ayrıca, bir WordPress sitesini özelleştirmek ve iş tasarlamak 2022 ve sonrası için karlı bir iş fikri olacaktır.

3. Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti

SEO ve web sitesinde hedeflenen trafiğin nasıl elde edileceği ile ilgili tüm temel ve ileri eğitimi öğrenin. Arama motoru optimizasyonu hizmeti vermeye başlayın ve bu iş fikrinden iyi bir kazanç elde edin.

4. Online Eğitim İş Fikri

Herhangi bir konuda uzmanlığınız veya deneyiminiz var mı! Cevabınız evet ise, çevrimiçi eğitim derslerinden yardımınızı bekleyen binlerce öğrenci var. O halde online eğitim sitelerinden iyi bir gelir elde etmeye başlayın. Bu konu hakkında istekliyseniz Online Ders Vererek Para Kazanmak Mümkün mü? **2022 başlıklı yazımızı mutlaka okuyun.

5. Bağlı Kuruluş Pazarlama Sitesi

Bir web sitesi oluşturun, Ürünü bulun, o ürünle ilgili 200 makale yazın ve bu ürünü satmak için her makaleye bağlı kuruluş bağlantılarını yerleştirin. Kendinizi kaliteli içerik oluşturmaya adarsanız, büyük miktarda kar elde edebilirsiniz. Örneğin Xiaomi marka telefonlarla ilgili ciddi bilginiz var. Kullandınız, uzun zamandır ilgi alanınız ve bu konu da araştırmalarda yaptınız. İşte size mükemmel bir para kazanma stratejisi. Xiaomi ile ilgili bir blog sitesi açın. İlgili markanın ürünler ile ilgili konular yazın. Örneğin; özellikleri, yedek parçaları, uygulamaları, hataların çözümü vs. Daha sonra bağlı kuruluş sitelerinden bağlantılar talep edin ve konularınızdaki ilgili yerlere yerleştirin. Ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

6. Bir Sunucu veya Video Oluşturucu Olabilirsiniz

Yakışıklı biriyseniz, kariyerinize video yaratıcısı ve sunucu olarak başlayabilirsiniz. Burada, profesyonel kameranızı veya akıllı telefonunuzu kullanarak video kaydetmeniz gerekir. Sesinizi kaydetmek için iyi bir mikrofon kullanacağınızdan emin olun. Konu ile ilgili youtube’da kısa bir araştırma yaparak bu işi yapan örnek kanalları inceleyebilirsiniz. İsterseniz sizler için bir kaç örnek kanaldan bahsedelim. Örneğin Laz ismindeki kanal önce oyun videoları yüklemeye başladı. Sonrasında ise arkadaşları ile çektikleri eğlenceli videoları kanalına yüklemeye başladı. Şuan kanalın abone sayısı 3 milyonu aşmış durumda.

7. Profesyonel İçerik Yazarı

Türkçe içerik yazmak için uzmanlığınız var mı? Cevabınız evet ise, devam edin ve profesyonel bir içerik yazarı olun ve serbest çalışan olarak yarı zamanlı iyi bir gelir elde edin. İçerik editörü olarak da bilinen içerik yazarlığı ile ilgili internette çok fazla döküman mevcut. Kısa sürede kendinizi geliştirip bu konu da hızlı bir şekilde ivme kazanabilirsiniz.

8. Seslendirme sanatçısı

Birçok insanın farklı ses ve telaffuz türleri vardır; İyi bir sesiniz varsa, müşterileriniz için video senaryoları, sesli kitaplar ve diğer seslendirme çalışmalarını kaydedebilirsiniz. Genellikle dijital pazarlamacılar, işletme sahipleri ve akıllı girişimciler tarafından işe alınırsınız.

9. Mum Yapımı ve Mum Satışı

Kulağınıza garip mi geldi? Hayır sakın hafife almayın. Şuanda ülkemizde kendi web siteleri üzerinden, gittigidiyor gibi e-ticaret sitelerinden yada instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden mum satışı yapan onlarca kişi var. Mumlarla para kazanmanın her türlü yolu vardır. En kolay yol, bir üreticiden mum satın almak ve onları çevrimiçi bir pazarda, kendi web sitenizde veya hatta sosyal medya hesaplarınızdan satmaktır. Ya da mumları kendiniz yapabilirsiniz. Ardından mumları çevrimiçi olarak veya mevcut perakendeciler aracılığıyla satabilirsiniz. Bu ek işe başlamak için hemen hemen hiçbir maliyeti yoktur. Harika ürünler yapar veya satarsınız. Peki mumlarla iyi bir gelir elde etmek gerçekten mümkün mü dediğinizi duyar gibiyim. Size yurt dışından bir örnek vereyim;

Michael Kittredge’i düşünün. İlk mumunu annesine vererek sonrasında ise hobi olarak birkaç mum yapmaya başladı. Zamanla mum yapımını Yankee Candle adlı bir işe dönüştürdü. Bu işi tatlı bir 500 milyon dolara sattı. Hem eğlendi, hem belki de hayal bile edemediği bir meblağda para kazandı. Mum işi gönül verildiğinde muhteşem sonuçlar verebilir. Ayrıca çalışma programınızı da kontrol edebilirsiniz. Ve bu iyi bir ev tabanlı iş.

10. Sosyal Medya Hizmeti

Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında vakit geçirmeyi seviyorsan, neden bu işi yaparken para kazanmıyorsun? Sosyal medyadan gerçekten faydalanabilecek pek çok küçük işletmecinin bununla ilgilenmek için zamanı veya enerjisi yok. Özellikle de bunu iyi yapacak zamanı veya uzmanlığı yok!

Farklı küçük işletme sahiplerinin çılgınca farklı talepleri, beklentileri ve bütçeleri olacaktır. Bazı işletmeler sosyal medyada neyi tanıtacaklarını bilemeyecekler ve sıfırdan fikir geliştirmeniz için sizi arayacaklardır. Diğerleri iyi bir fikre sahip olabilir, ancak ilanlarına ayak uydurmak için zamanları yoktur. Her müşterinin gerçekçi beklentilerini netleştirdiğinizden ve belirlediğinizden emin olun. Bu işe başlamak için, müşterilerinize tek bir fiyat karşılığında önerebileceğiniz “başlangıç ​​paketi” sunabilirsiniz.

SONUÇ

Bunlar, akşam 8’den sonra başlayabileceğiniz birkaç karlı iş fikri. Bu nedenle, herhangi bir iş fikriyle ilgileniyorsanız, düşüncelerinizi ve kafa karışıklıklarınızı yorum kutusuna yazın. Sorularınız hakkında beraber tartışalım ve basit bir şekilde çözmeye çalışalım.

Girişiminizi daha karlı hale getirmek, bir miktar etkileme becerisine ihtiyaç duyar. Yarı zamanlı işten milyonlarca lira kazanmak istiyorsanız, etkileme becerileri, iletişim becerileri ve pazarlama becerileri geliştirmeniz gerekir. Bu üç beceri, işinizi hiç düşünmediğiniz kadar karlı hale getirmek için hayati öneme sahiptir. Günde 4 ila 5 saatinizi bu ek işe ayırırsanız başarısız olmanız mümkün değildir.

Bir iş kurmakla ilgili herhangi bir sorunuz var mı? Bir iş planı yaptıktan sonra, sorularınızı yorum kutusuna yazın. Akşam 8’den sonra ek iş fikirlerini okuduğunuz için teşekkür ederiz.