Yatırım aracı olarak kullanılan bitcoin borsası artık 7’den 70’e herkesin ilgi odağı olmuş durumda. Tabi bu borsada zarar etmemek için de önemli detaylar mevcut. Örneğin bitcoin ve altcoinleri analiz etmek ve araştırmak için belli başlı bazı güvenilir web siteleri var. Bilinmesi Gereken En İyi 4 Bitcoin Sitesini sizler için derledik.

Bilinmesi Gereken En İyi 4 Bitcoin Sitesi

Bitcoin borsası kazançlı bir borsa. Ancak her borsa gibi bünyesinde belli başlı riskler de barındırıyor. Bu riskleri görmek, yatırımlardan zararsız yada en az zararla çıkmak için borsayı çok iyi bilmek ve analiz etmek gerekiyor. Bunun içinde sizlere yardımcı olacak belli başlı bazı web siteleri mevcut. sizler için bu web sitelerini açıklamalı olarak derledik. İşte bilinmesi gereken en iyi 4 bitcoin sitesi.

1-coinmarketcap . com

CoinMarketCap, 7.700’den fazla kripto para birimi hakkında birçok veriyi sağlayan ABD merkezli bir kripto para piyasa analiz ve takip platformudur. Bir kripto para biriminin anlık fiyat bilgisi, piyasa değeri veya daha spesifik bilgilerine ulaşmak için kullanılan CoinMarketCap eşsiz bir platformdur. CoinMarketCap’e girdiğinizde piyasa değeri, hacim, dolaşımdaki arz, BTC Hakimiyeti, piyasalar gibi bir çok bilginin yer aldığını görebilirsiniz. Araştırdığınız bir coin hakkında size gereğinden fazla bilgiyi sunmaktadır.

2-tradingview . com

Tradingview, Yatırımcıların hisse senedi tablolarını analiz etmesi ve bunun yanında finansal piyasaları araştırması için kullanılan bir çevrim içi ticaret topluluğu platformudur. Bunun yanında platform, hisse senetlerine, vadeli işlemlere, tüm önemli endekslere, forex, kripto para ve CFD’lere doğrudan erişim ile yüzlerce veri akışına da bağlıdır.

Kullanıcılar platform üzerinden elde edebilecekleri gerçek zamanlı verileri ve tarayıcı tabanlı grafikler ile herhangi bir kurulum gerektirmediğinden çalışmalarını her yerden yapabilmektedirler. Kullanıcılar bu platforma 30’dan fazla popüler kripto para borsası aracılığı ile de ulaşabilmektedir.

3-coin360 . com

Coin360 bir kripto para piyasasındaki verileri toplayıcı bir bitcoin sitesi sistemidir. Kripto para borsası ve piyasası içerisinde yer alan bütün coinler ve altcoinler detaylı bir şekilde incelenmektedir. Coinler hakkında merak edilen her türlü bilgi, grafik ve dalgalanmaları Coin 360 aracılığı ile kolay bir şekilde incelenebilmektedir. Peki bu sitenin bizlere sunduğu ayrıcalıklar nelerdir;

*Kullanıcılar kripto paralar ile ilgili her türlü gelişmelere anında ulaşabilmektedir.

*verileri sürekli güncel tutulması ile birlikte bireyler hareketlillik alanında bilgiye sahip olabilmektedir.

*ssaatlik, günlük, haftalık ve aylık tablolar sayesinde gelecek ile ilgili yatırım yapabilme imkanı sunmaktadır.

*Rippke, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin gibi en çok tercih edilen coinler ile ilgili grafikler güncel bir şekilde incelenebilmektedir.

*bireyler satın aldıkları kripto paralar ile diğer kripto para birimlerini kıyaslayabilecekleri kitler meydana getirebilmektedir.

4-Coingecko . com

Coingecko kirpto para piyasasına dair temel bir analiz sunmaktadır. Fiyat, hacim ve piyasa değeri takibinin yanı sıra Coingecko topluluk büyümesini, açık kod geliştirme faaliyetlerini, büyük olayları ve zincir üzeri metriklerin de takibini yapıyor.

Coingecko’nun en güncel puanlamasına göre en güvenilir beş kripto para platformu binance, caoinbase pro, bithumb, kraken ve birstamp’tır. Şirket, güvenilir puanını ilk olarak 2019 yılının mayıs ayında duyurmuş ve Binance o günden beri listede birinci sıradaki yerini korumaktadır.

Kripto Para Terimleri, Kavramları, Tanımları, Ne Anlama Geliyor? **Kılavuz