Evde el yapımı ürünler yaparak para kazanmak isteyenlerin bilmeleri ve öğrenmeleri gereken şeyler nelerdir? El yapımı ürünleri kimler yapabilir, kimler satabilir? El yapımı ürün satmak kolay bir iş midir? El yapımı ürünler kimlere satılır? Bu konuda merak edilen her şeyin detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Evde El Yapımı Ürünler Yaparak Para Kazanmak

Evde El Yapımı Ürünler Yaparak Para Kazanılır mı?

Elbette evde el yapımı ürünler yaparak para kazanabilirsiniz. Hatta bu şekilde ciddi miktarda paralar kazanan çok fazla girişimci mevcut. Bu işe hobi olarak başlayanların, eve maddi olarak bir katkısı olsun isteyenlerin küçük bir uğraş olarak başladıkları işler onların vergiye tabi işleri haline geldi.

El yapımı ürün satmak uzun zamandır insanların yaptığı bir iştir. Buna örnek olarak annelerin evde elleriyle açarak yaptıkları mantılar, bir seramik sanatçısının yaptığı seramikler, çizim yeteneği olanların insanların portrelerini çizmeleri, boncuklardan takı yapma işleri, yünler ve ipler ile kazak, atkı, bere gibi giyim kuşam ürünleri oluşturarak satışlarının yapılması insanların uzun zamandır tercih ettikleri satış yöntemleridir. Şimdi el yapımı ürünler yaparak satış yapmanın yollarından bahsedelim.

Evde El Yapımı Ürünler Yaparak Para Kazanmak için Neler Yapmak Gerekir?

El yapımı ürün satmak için planlanması gereken bazı aşamalar vardır:

Yeteneğini bilmek ve ne üreteceğine karar vermek

Yeteneğinizin ne olduğunu keşfedin. Neyi yapabildiğinizi ve yapabildiğiniz şey hakkında ne gibi ilgi çekici şeyler üretip insanların beğenisini sağlayabileceğinizi planlayın. Evde el yapımı anahtarlık bile yapacak olabilirsiniz, fakat bunu yapabilmekteki önemli unsur bunu devamlı olarak üretime geçirebilecek olmak ve bunun insanların ilgisini çekebilecek formda olmasıdır. Dolayısıyla yapmak istediğiniz şeydeki yeteneğiniz ve geliştiriciliğiniz önemlidir.

Saha araştırması yapmak

Yapmak istediğiniz ürün hakkında araştırmalar yapın. Sizin yaptığınız ürün daha önce kimler tarafından hangi formlarda yapılmış, hangi alıcı kitlesinin ilgisini çekmiş ve hangi kitleye daha çok satışı yapılmış. Bu araştırmaları yapmak el yapımı ürünlerinizi oluşturduktan sonra satışını yapabileceğiniz ortamları bulabilmenizde fayda sağlayacaktır.

Üreteceğiniz ürünlerde yaratıcı olmak

Sizi ve yaptığınız ürünü görünür kılacak, insanların beğenisini ve ilgisini üzerinize ve işlerinize çekecek olan en önemli unsur işlerinizde yaratıcı olmaktır. Yaptığınız ürün daha önce onlarca kişi tarafından yapılmış ve yapılış şekli, tarzı, rengi, boyutu konusunda insanların genel bir fikri oluşmuş olabilir. Sizi bu algıdan kurtaracak ve görünürlüğünüzü artıracak olan şey ürününüzün yaratıcı ve yenilikçi olmasıdır. Bu sayede sizinle aynı ürünü yapan insanlardan birkaç adım ileride olacaksınız.

El yapımı ürünlerinizin planını yapmak

Yapmak istediğiniz ürün hakkında plan yapmanız yapım aşamanızı ve satış aşamanızı kolaylaştıracaktır. Yapmak istediğiniz ürüne karar verdikten sonra almanız gereken ürünlerin listesini çıkartarak hammaddelerinizi stoklamak, üretiminizde neyi ne kadar yapacağınıza karar verebilmeniz gibi önemli bir aşamayı kolaylaştıracaktır. Yaptığınız ürüne ilgi duyulması karşısında yeniden üretime geçebilmenizi sağlayacak ve tedarik sorununu geciktirecektir.

Kendi reklamınızı yapmak

Ürettiğiniz el yapımı ürününüzün reklamını yapın. Sosyal medya kanalları bunun için en elverişli platformlardır. Kendinize, ürettiğiniz ürünleri daha fazla insanın görmesini ve satın almasını sağlayacak, diğer taraftan müşterilerin merak ettikleri şeyleri size sorabilecekleri bir platform oluşturun. En çok tercih edilen instagramla ilgili hazırlamış olduğumuz İnstagram’dan Para Kazanmak: 3 Mükemmel Strateji başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. İnsanlar size ne kadar kolay ulaşabilir, sorularını ve isteklerini sizinle ne kadar kolay paylaşabilirse sizin ve ürünlerinizin samimiyeti bir o kadar artacaktır. Çünkü el yapımı ürün demek içinde sevgi ve emek barındıran ürün demektir. Kendi işleteceğiniz ve insanlarla iletişime geçeceğiniz hesaplarınızın bulunması bu emeğin bir göstergesi olacaktır. Tüm planlamalar tamam. Ama aklınızda ne tür ürünler yapabilirim diye bir soru belirmiş olabilir. Yukarda da söylediğimiz gibi öncelikle sevdiğiniz ve yeteneğinizin olduğu işlere odaklanmalısınız. Yinede aklınıza bir ürün gelmedi mi, o halde sizlere bir kaç öneri sunabiliriz.

El Yapımı Hangi Ürünler Yapılabilir?

Havalı boya tabancısıyla yapılan ürünler, Hediye sepetleri/sepet süsleme, Kaligrafi, Mum yapımı, Sandalye bambuları, boyamaları ve dokumaları yapma, El işi kitleri, Oyuncak bebek evleri, Çerçeveleme, Mobilya boyama, Tebrik kartları, Fotoğrafçılık, Potpuriler ( çeşitli çiçeklerin, güzel kokulu yaprakların ve baharatların kavanozlar konulması ) ve kokulu el işi ürünlri, Fotoğraf albümleri düzenleme, Çiçek aranjmanları Yumuşak oyuncaklar, Yerleştirme Masası Düzenleyici, Dikişsiz Bez Yorgan, Kağıt Flamalar, Kağıt Gelincikler, Ağaç işleri ve daha onlarca fikir… Aşağıda görsel olarak bazı ürünleri galeri olarak ekledik, umarız yardımcı olur.

Ürün seçimini yapıp yukarda belirttiğimiz bütün aşamaları tamamladıktan sonra elde ürettiğiniz ürünlerinizin satışını yapabiliyor duruma gelebilirsiniz. Unutmayın ki el yapımı ürün satmak, işine sevgi ve emek veren herkesin yapabileceği bir şeydir ve ilgi duyan insanların olduğu her çevreye satışı yapılabilir. Bu konuda kendinize ve işinize güvenmeniz, hedeflerinizi ve planlarınızı iyi belirlemeniz dışında önemli olan çok fazla husus yoktur.

tıkla>>> İkinci El Eşya Satarak Para Kazanma

Dropshipping Yaparak Para Kazanma: Başlangıç Kılavuzu **2021

2021’de Denenecek 8 Karlı E-Ticaret İş Fikri

Evde Çiçek Yetiştirerek Para Kazanma **2021

Evde Çikolata Yaparak Para Kazanma **2021

Drone ile Para Kazanma Yolları **2021

Online Ders Vererek Para Kazanmak Mümkün mü? **2021

Evde El Yapımı Ürünlere Örnekler