Para kazandıran uygulamalar hakkında güncel bilgiler almak için doğru yerdesiniz. Uygulamalar, kolay erişilebilir bir şekilde para kazanmak isteyenler için dikkate alınması gereken birçok yol sunar. Anketlere katılmak, bir yan iş almak, istenmeyen eşyalarınızı satmak ve daha fazlası için akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz.

İşte en iyi para kazandıran uygulamalar hakkında bilgi. YeniİşfikirleriBul, hem Google Play’de hem de iOS App Store’da en az dört yıldıza ve 25.000 incelemeye sahip uygulamaları değerlendirdi. Sizler için muhteşem bir kılavuz hazırladı. Tabi her şeyden önce konuya girmeden bazı önemli noktalara değinmekte yarar var.

İnternet üzerinde çok fazla uygulama para kazandırdığını iddia etmektedir. Bunların bir çoğu size para kazandırmayacak. Yada çok fazla emek harcamanıza rağmen çok düşük meblağlar kazanabileceksiniz. Bunun için öncelikle ne kazanmayı ve ne kadar kazanmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Para, kripto para yada dolar…. Hangisini kazanmak istiyorsanız o yönde seçim yapmanız gerekir.

Diğer taraftan bazı uygulamalar yurtdışı kaynaklı olduğu için ödeme kısmında sorunlar çıkarmaktadır. Örneğin paypal üzerinden ödeme yapmayı kabul ederler. Türkiye’de paypal henüz aktif olmadığı için ödemelerinizi alamazsınız. Hatta bazıları banka hesabına ödemeyi kabul etse de Türkiye lokasyonları kabul etmemektedir. Bu yüzden yurtdışı merkezli uygulamaları iyi araştırıp eğer ödemelerde yada lokasyonda sorun çıkartacaklarsa kabul etmemek ve en baştan uğraşmamak gerekir.

En İyi Para Kazandıran Uygulamalar 2022

Ücretsiz uygulamalar aracılığıyla borcunuzu ödemek, ek gelir sağlamak, bir hobiye fon sağlamak ve hatta tam zamanlı olarak kendinizi desteklemek için gelir elde edebilirsiniz. En iyi para kazandıran uygulamalar, hızlı ve kolay ödeme alırken basit bir kayıt işlemiyle kendi zamanınızda çalışmanıza olanak tanır.

Potansiyel kazandırma oranları, ne kadar hızlı ödeme alabileceğiniz ve uygulama mağazası puanları gibi faktörlere dayalı olarak en iyi seçenekleri bulmak için onlarca para kazandıran uygulamayı araştırdık. Bu kılavuz, hedeflerinize, nasıl kazanmak istediğinize ve yatırım yapmak istediğiniz zamana göre en iyi para kazanma uygulamasını seçmenize yardımcı olacaktır.

1- SadeceOnpara kazandıran uygulamalar sadeceon

SadeceOn binlerce ürün ve hizmetin online olarak satılıp alınabildiği bir freelance hizmet platformudur. Platformda makale yazımı, logo tasarımı, seslendirme, çevirmenlik, resim, webmaster ve daha bir çok kategoride ürünler bulunur. Kullanıcılar bu ürünleri satabilir veya alabilir. Platformun isminden de anlaşılacağı gibi her ürünün adet bedeli 10 TL’dir. Aslında platformun ilk kuruluş amacı bu şekilde olsa da 10 TL’den fazla ürün ve hizmetler de bulunmaktadır.

2- Bionlukbionluk ile para kazan

Bionluk, sadeceon’un rakibi diyebileceğimiz ve aynı hizmetleri sunan bir platformdur. Adı gibi her ürün ve hizmet 10 TL’dir. Ancak yine rakibi sadeceon gibi 10 TL üzerinde ürün ve hizmetler bulunmaktadır. Yapacağınız tek şey, platforma üye olup, bilgilerinizi girdikten sonra yeteneklerinizi pazarlamak. Grafik tasarımı yapabilirsiniz. Ya da yabancı diliniz varsa çevirmenlik yapabilirsiniz. İçerik yazabilir, seslendirme yapabilirsiniz. Kısaca ilgi alanınız, uzmanlığınız ne ise onunla ilgili hizmetleri alıcılara sunabilirsiniz.

3- İnstagraminstagramdan para kazanmak

instagram nasıl para kazanılacağını daha önce anlatmıştık. İnstagram resim odaklı bir platformdur. Video içerikler de yayınlanır ancak resimler platformda daha ön plandadır. Mutlaka instagram da bir hesabınız vardır ve bu platformu aktif olarak kullanıyorsunuzdur. Peki sürekli girdiğiniz, paylaşım yaptığınız bir uygulamadan neden para kazanmayasınız? Para kazanma yöntemi size bağlıdır. İster bir ürün tanıtımı yaparsınız ister sponsorlu reklamlar yapar ister takipçi kasarsınız. Daha detaylı bilgi için İnstagramdan Para Kazanmak: 3 Mükemmel Strateji başlıklı yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

4- Görev Yap Para Kazan

Görev yap para kazan uygulamalarındaki mantık, ürünlerine yorum yaptırmak isteyen yada videolarını izletmek isteyen şirketlerin bu platformlara para ödemesidir. Bu platformlarda canlı kullanıcılara şirketlerin bu taleplerini iletir ve onlara cüzi miktar para verir. Yani siz bir ürüne yorum yaparak, video izleyerek, abone olarak yada takip ederek para kazanabilirsiniz. Günlük 15-20 TL civarı para kazanma şansınız var. Daha çok vakit geçirirseniz daha çok kazanabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken husus, güvenilir uygulamaları tercih etmektir. Çünkü bazı uygulamalar çekim limitine yaklaştığınızda size o son görevi göndermemektedir. Bunun önüne geçmek için uygulama yorumlarını dikkatlice okumak, özellikle olumsuz yorumlara daha çok dikkat etmeniz gerekir.

5-Tiktok

TikTok’ta nasıl para kazanılacağını öğrenmek, hobinizi tam zamanlı bir işe dönüştürebilir. İşte uygulamada para kazanmak için en iyi stratejiler. TikTok, Ocak 2022 itibariyle 1 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla dünya çapında en çok kullanılan 6. sosyal medya platformu. Bu Tiktok’un büyük bir pazar olduğunun en büyük göstergesi. Bu platformda büyük bir pasta olduğu belli. Peki bu pastadan nasıl pay alabiliriz?

Sponsorlu içerikler yayınlayabilirsiniz. TikTok’ta sponsorlu içerik, karşılığında değerli bir şey aldığınız içerik olarak tanımlanır. Amaçta bu değil mi zaten? Örneğin, bir marka, mumlarının ne kadar güzel koktuğundan bahseden bir TikTok videosu hazırlamanız için size ödeme yapabilir. Ve markalar bu tür ücretli işbirliklerine girmekle çok ilgileniyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise takipçilerinizle (içeriğinizle) uyumlu ürünleri seçmektir. Örneğin vegan içerikler paylaşan biriyseniz, et paylaşımı yapmanız size zarar verecektir.

6-Pinterest

Pinterest, 2010’dan beri insanların kendin yap, yemek tarifleri, sevdikleri ürünler, nasıl yapılırlar ve binlerce başka rastgele şey bulmalarına yardımcı oluyor. Platform, hem yaratıcı bir satış noktası hem de pazarlamacının hayalidir. Yani Pinterest’te nasıl para kazanacağınızı birkaç farklı şekilde öğrenebilirsiniz.

Peki pinterestte para kazanmak için neler yapabilirsiniz? İşte size bir kaç öneri; Bir blog başlatın, Pinterest sanal asistanı olun, Pinterest’te satış ortaklığı pazarlaması, E-ticaret sitenize trafik çekmek için Pinterest’i kullanın, Pinterest’ten bir beceri kazanın ve ondan para kazanın, Bir markayla paylaşılan bir pano oluşturun, Bir markayla ortak tanıtım yapın, İnsanların görünüşünüzü satın almasına yardımcı olun, İnsanlara Pinterest stratejinizi öğretin.

7- Twitter ile Para Kazan

Twitter, piyasadaki en büyük sosyal medya platformlarından biridir ve doğru kullanıldığında harika bir gelir kaynağı olabilir. Twitter ile çevrimiçi para kazanmak kesinlikle mümkündür ve bunun gerçekleşmesi için Twitter’ınız için trafik oluşturmak için birçok fırsat vardır. Twitter’da nasıl para kazanılacağını ve bir dijital pazarlama yöntemi olarak Twitter’dan para kazanmanın yollarına kısaca değinelim.

Twitter profiliniz düşündüğünüzden daha kazançlı. Kullanıcıların hoşuna giden ve bu konuda bilgili içerik oluşturabiliyorsanız, Twitter gibi çevrimiçi platformlardan para kazanabilirsiniz. Tweet atarak para kazanmak, bir Twitter varlığına sahip olmanızı ve ilgili hashtag’leri kullanarak sürekli tweet atmanızı gerektirir. Bu, kullanıcıların hesabınızı keşfetmesine yardımcı olur ve Twitter özet akışlarında açılırken takipçilerinizin ilgilenmesini sağlar.

Twitter’ı kullanarak para kazanmak için kullanabileceğiniz bazı yöntemler şunlardır; sponsorlu tweetler, Satış Ortağı Ürün Promosyonu, kendi ürün veya hizmetlerinizi satmak, kullanıcıları işletme web sitesine yönlendirmek, E-posta listeleri oluşturmak, bir bahşiş kavanozu sunmak, Super Follows aracılığıyla ücretli abonelik planları oluşturmak ve biletli alanları kullanarak para kazanmak.

8- Dolap ile Eski-Yeni Kıyafetler Satın

Dolap uygulaması, uygulamalardan para kazanmanın en pratik ve kolay yoludur. Benim de favori uygulamalarımdan birisidir. Kullanımı çok kolaydır. İster sıfır ürünler ister ikinci el ürünler satabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, ürünlerin en güzel fotolarını dolaba yüklemek ve açıklama kısmını kullanıcı dostu olacak şekilde doldurmak.

Dolap %13 komisyon ile çalışır. Yani satışı yapılan ürünün fiyatından %13 keser geriye kalan tutar ise hesabınıza yatırılır. 50 TL altı ise 6,5 TL komisyon kesmektedir. Kargo ücreti de dolap uygulamasına özel 6,99 TL olarak belirlenmiştir.

9- Letgo

LetGo , ürünleri yerel olarak satın almak ve satmak için ücretsiz ve kullanımı kolay bir dijital sınıflandırılmış platformdur. LetGo kullanılmış ikinci el  malların ticaretini kolaylaştırır. Platform akıllı telefonlar için optimize edilmiştir, video listelerini destekler ve daha iyi bir arayüze sahiptir. Ürünleri listelemek için yapay zeka ve görüntü tanıma teknolojisini kullanır. Letgo’nun kurucusu Alec’e göre;

“Letgo, dünyanın bir numaralı sorunu olan aşırı kaynak tüketimi ve çevrenin sürdürülebilirliği üzerinde büyük ölçüde olumsuz etkilere neden olan ve gezegendeki yaşamı riske atan kirlilik sorununu çözmeye yardımcı olur.” Bir diğer tabirle israfa ve aşırı tüketim çılgınlığına bir çözüm olarak ortaya çıkmıştır.

Uygulamayı para kazanmak için kullanabilirsiniz. İkinci el yada sıfır ürünleri platformda yükleyerek satışı yapar ve para kazanırsınız. Burada önemli olan nokta ilanlarınızı açıklayıcı bir şekilde, kullanıcı dostu olacak şekilde oluşturmanız gerekir. Diğer taraftan düşük ücretli ürünler için şehir dışından genelde kimse gelmez. Bu ürünleri bulunduğunuz bölgede satabilirsiniz. 100 TL ve üzeri olan ürünler için yüz yüze görüşme yoluyla satış gerçekleşebilir.

Letgo’dan satış yaparak para kazanmak için öncelikle evinizdeki eski eşyalardan başlayabilirsiniz. Eşinizin, dostunuzun kullanılmayan eşyalarını da buna dahil ederek kısa sürede ciddi bir tecrübe kazanabilirsiniz. Daha sonra işi çözdükçe sıfır ürün satışına başlayabilirsiniz.

10- Yandex Toloka ile Para Kazanma

Yandex Toloka, uygulama ile para kazanmanın en kolay yollarından birisidir. Görev yap para kazan mantığı ile çalışır. Online ortamda bazı bilgilerin doğruluğunu kanıtlamak için insanlara ihtiyaç duyulur. Örneğin bir sitenin aktif olup olmadığı, bir sitede paylaşılan bir resmin uygun olup olmadığı, arama sonuçlarının manipüle edilip edilmediği gibi konular botlarla değil gerçek kullanıcılar ile test edilmesi gerekir.

İşte Yandex Toloka yukarıda yazılan görevleri sizlere yaptırır. Ve bunun karşılığında da size bir ücret verir. Siz görevleri yaptıkça ödül kazanır ve bu kazandığınız ödüller Papara hesabınıza gönderilir.

11-AirBNB ile Para Kazanmak

Evinizin bir odasını ya da farklı bir evi turistik amaçla kiraya vererek para kazanabilirsiniz. Airbnb’yi ilk kullanmaya başladığınızda, kaydınızın kalitesi, pazardaki diğer seçeneklere kıyasla potansiyel bir misafirin kısa dönemli kiralamanız için rezervasyon yapmasını sağlamak için sahip olduğunuz en güçlü araçtır. Bunu akılda tutarak, Airbnb mülkünüzün kaydının kalabalığın arasından sıyrıldığından emin olmak size kalmış. Airbnb kaydınızı olabildiğince dikkat çekici hale getirmelisiniz. İşte sizin için birkaç ipucu.

  • Büyüleyici bir başlık ile gelin. Büyüleyici bir başlık, Airbnb kullanıcısını kaydınızı tıklamaya ikna etmeye yardımcı olacaktır. Mümkün olduğunca çok sayıda olanak veya olumlu özellik eklediğinizden emin olun. Örneğin, “Gelin boş odamı kiralayın” demek yerine, “En-suite banyolu özel oda, şehir merkezine yürünebilir erişim sağlar” diyebilirsiniz.
  • Harika fotoğraflar çekin. Airbnb listenize eklediğiniz fotoğraflar, çoğu insanı sizinle rezervasyon yapmaya gerçekten ikna edecek şeylerdir. Bu amaçla, ilk Airbnb yatırımınızın bir parçası olarak profesyonel bir fotoğrafçıdan fotoğraf çekmesini istemeniz faydalı olabilir.
  • Ayrıntılı bir mülk açıklaması yazın.  Mülk açıklamanız, fotoğraflarda gösterilemeyen tüm olanakları veya diğer avantajları not ettiğiniz yerdir. Örneğin, havaalanına bırakma veya karşılama hizmeti sunmaya hazırsanız, bunu burada not edersiniz. Ancak tesis açıklamanız, aynı zamanda tesisin konukların ilgisini çekebilecek tüm özelliklerini listeleyeceğiniz yerdir. Kiralık yazlığınız yoğun bir şehir merkezinde bulunuyorsa, bunu söylemek istersiniz. Bazıları gürültüden uzaklaşmak isterken, diğerleri merkezi birinci sınıf konumu beğenebilir.
  • Dürüst ol. Tesisin olası olumsuz yönlerinden bahsetmenin yanı sıra, aldığınız tüm ücretler ve olası bir konuktan beklentileriniz konusunda şeffaf olmak da önemlidir. Konukların rezervasyondan önce bunlardan haberdar olmaları için bu konularda açık sözlü olmak daha iyidir. Aksi takdirde, kendinizi daha sonra kötü bir yoruma hazırlama riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Yukarıdaki ip uçlarını dikkatli bir şekilde yaparsanız günlük 10 ile 20 euro arasında para kazanabilirsiniz.

12- Foap İle Para Kazanma

Foap android uygulaması 1 milyon kez indirildi. 2019 yılında 500 bin kez indirilen uygulama kullanıcısını 3 yılda ikiye katladı. ‘Fotoğraflarınızı dolara çevirin’ sloganı ile ortaya çıkan Foap, sloganından da anlaşılacağı gibi mobil telefonlardan çekilen resimlerin satışından para kazandırmaktadır. Temelde fotoğraflarınızı nakit olarak satmak için kullanabileceğiniz bir fotoğraf uygulamasıdır.

Foap’ta para kazanmaya başlamak için adımlar çok basit. Uygulamayı indir, email ile yada facebook ile giriş yap. Profilini oluştur ve işte hazırsın. Telefonundan çektiğin fotoğrafları uygulamaya yükle. Daha ileri seviye fotoğraflar oluşturmak için ek resim edit uygulamaları kullanabilirsiniz. Uygulamaya sadece resim değil aynı zamanda videolarda yükleyebilirsiniz. Bir diğer husus ise çektiğiniz fotoğraflarda objeler mutlaka resmin odak noktasında olması gerekir. Zaten uygulamadaki diğer resimleri inceledikçe işin mantığını kısa sürede çözersiniz.

13- Gardrops

Dolap uygulaması ile aynı mantıkta çalışan Gardrops, komisyon ücretlerinin olmaması yada çok düşük olması ile rakibinden ayrışıyor. İkinci el yada sıfır eşyaları satabileceğiniz gardrops bu anlamda dolap uygulamasının aynısıdır. Ancak komisyon oranlarının çok düşük olması ona bir artı değer katmaktadır.

Ancak gardrop uygulamasının kullanıcı sayısı ne yazık ki çok azdır. Bunun da sebebi dolap uygulamasının bir trendyol girişimi olması ve trendyol’un tüm imkanlarından yararlanması. Gardrops’ta 200 TL’ye kadar olan tüm ürünlerde kargo ücreti 5,99 olarak belirlenmiştir.

14- Artıway İle Para Kazan

Artıway aslında bir cashback uygulaması ve sitesi olarak çalışmaktadır. Sitenin size verdiği link üzerinden yapılan alışverişlerde belli oranlarda geri ödeme alırsınız. Para kazandıran uygulamadan ziyade tasarruf etme uygulaması olarak çalışır.

Uygulama şu şekilde çalışır. Örneğin bir ürün alacaksınız. Artıway size bir trendyol linki verir. Bu link üzerinden gidip trendyol’da 1000 TL’lik bir alışveriş yaptığınızda size 35 TL geri ödeme yapar. Yani bir nevi 35 TL indirim almış gibi olursunuz. Artıway için harcamalarınızda güzel tasarruflar yapabileceğiniz bir uygulama diyebiliriz.

15- MoneyApp İle Görev Yap Para Kazan

2019 yılında en çok para kazandıran uygulama seçildi. Görev yap para kazan uygulamaları arasında en iyisi diyebiliriz. Uygulamayı indirip, giriş yaptıktan sonra verilen görevleri tamamladıkça hesabınıza dolar eklenir. Kazandığınız paraları paypal ile alabilirsiniz. Tabi paypal ülkemizde şuan için kullanılmıyor ancak vpn ile bir hesap açıp lokasyonunuzu gizleyerek paranızı alabilirsiniz.

16- Mode Earn App ile Para Kazan

10 milyon üzerinde yüklenmeye sahip olan Mode Earn App uygulaması çok farklı alanlarda para kazanmayı taahhüt ediyor. Para Kazandıran Uygulamalar arasında en çok tercih edilen Mode Earn ile müzik dinleyerek, oyun oynayarak, anket doldurarak, sosyal medya hesaplarını takip ederek para kazanabilirsiniz. Tabi uygulamanın tüm bunları yaptığınızı anlaması için uygulamaya bazı izinler verilmesi gerekir. Uygulamanın google play sayfasındaki yorumlara baktığınızda bazı kullanıcıların bu konuda çekincelerini dile getirdiğini görebilirsiniz. Ancak bu konuda sizleri rahatlatmak adına bazı açıklamalar yapmamız gerekir.

Uygulamayı kurup giriş yaptıktan sonra evet bazı izinler vermeniz gerekiyor. Bu izinlerin bazıları şunlar; şarz ekranında uygulamaya izin ver, gece modunda uygulamaya izin ver, bildirimleri aç, lokasyon bilgilerine ulaşmaya izin ver, uygulama bilgilerine izin ver, hangi uygulamanın kullanıldığını öğrenmeye izin ver gibi daha bir çok izinleri uygulama istiyor. Bu izinlerin istenmesindeki ana amaç ise para kazanmak için verilen görevlerin yapılıp yapılmadığının tespiti. Örneğin uygulama size müzik dinlerken para kazanma görevi verdi. Eğer siz telefonun sesi kısıkken müziği açarsanız, uygulama “telefonun sesi kısık, para kazanma kapatıldı” uyarısı veriyor. Bu tespiti de sizin vermiş olduğunuz izinler vasıtasıyla yapıyor. Yani uygulamaya izin vermek sizin herhangi bir gizli bilginizin başkalarının eline geçmesi demek değil. Bu konuda rahat olabilirsiniz. Ama elbette her kullanıcı kendi önlemini almak zorundadır.

17- Oyna Kazan

Türkiye’nin en çok kazandıran canlı bilgi yarışması mottosuyla kullanıcılarına hitap eden Oyna Kazan geçtiğimiz yıl en iyi para kazandıran uygulama seçilmişti. Günlük 180’den fazla bilgi yarışması düzenleyen uygulama kazananlara Ok isimli coin(kripto para) hediye ediyor. Bu coini ise rahatlıkla nakit paraya çevirebiliyorsunuz.

Uygulamada yarışabilmek için 2 seçenek var. İlki Vip yarışmalar… Vip yarışmalar ücretli olanlardır. Kazandıkça Ok isimli kripto para kazanırsınız. İkinci seçenek ise ücretsiz yarışmalardır. Ücretli yarışmalara katılabilmek için ise OK coin almanız gerekir. Yarışmaları kazanan kullanıcıların dışında diğer kullanıcılara da çeşitli hediyeler verilmektedir. Ücretsiz yarışmaları kazananlara ise ya joker ya da vip yarışma hakkı verilir. Türkiye’de Para Kazandıran Uygulamalar arasında en bilineni diyebiliriz.

18- Ödüllü Google AnketleriÖdüllü Google Anketleri ile para kazanma

Google’ın bir hizmeti olan ödüllü google anketleri ile bildirim olarak gelen görevleri, ki bunlar genelde anket oluyor, yaparak TL karanabilirsiniz. Kazandığınız paraları ise google play’de kullanıyorsunuz. Yani nakit olarak alamıyorsunuz. Ama google play’de uygulama yada oyun alarak kazandığınız paraları değenlendirebilirsiniz.

Ödüllü google anketlerinde aynı zamanda gezdiğiniz yerlerle ilgili puanlama yaparakta para kazanabiliyorsunuz. Örneğin ben işim gereği çok fazla gezemiyorum. Ofisimizde çalıştığımız için bana genelde normal anketler geliyor. Ancak bir arkadaşım çok fazla gezdiği için ona iş yerleri hakkında soruların sorulduğu anketler de gelebiliyormuş. Yani çok para kazanmak için aktif olmak gerekiyor. Tabi çok para derken umut vermek gibi olmasın. Google play masraflarınız çıkar. Belki biraz daha fazla kazanabilirsiniz.

19- RakutenRakuten nedir, nasıl para kazanılır

Bu şirketi önceki adı EBates olarak biliyor olabilirsiniz. Rakuten ile ortak olan mağazalardan alışveriş yaptığınızda para iadesi kazanırsınız. Genel olarak, yaklaşık %1 ila %3 nakit geri ödeme alırsınız, ancak %5 veya %6 nakit geri ödeme ve hatta %10’a kadar veya daha fazla para iadesi alacağınız fırsatlar bulmak da mümkün. Yine de çevrimiçi alışveriş yapmayı planlıyorsanız, Rakuten iyi bir fikir olabilir.

20- SweatcoinSweatcoin ile para kazanma

Sweatcoin, indirdiğiniz bir uygulamadır ve telefonunuz yanınızda olduğu sürece, etrafta dolaşırken veya koşarken dijital para kazanırsınız. Bir şeyler satın almak için uygulamanın vitrininde sweatcoin ile alışveriş yapabilir veya bunları hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz. Web sitesi, müşterilerin verilerini satmadığını söylüyor; sağlık bilincine sahip tüketicilere ulaşmak isteyen markalarla iş ortaklığı yapmaktadır.

21- HealthyWageHealthyWage ile nasıl para kazanılır

HealthyWage, belirli bir süre içinde kilo verebileceğinize dair bahse girdiğiniz bir web sitesidir. (Kilonuzun doğrulanması gerekir, bunu bir video göndererek veya bir HealthyWage “hakeminin” terazinize bastığınıza uzaktan şahit olmasını sağlayarak yapabilirsiniz.) Uygulaması olan site para kazandıran uygulamalar arasında en gerçekçi olanlardan birisidir. İstenen kiloyu kaybederseniz, para ödülü kazanırsınız – ve kazandığınız parayı hemen alırsınız. Bir nevi bahistir. Kilo vermezseniz para kazanamazsınız ve bahse girdiğiniz parayı kaybedersiniz. Kazanacağınız şey, ne kadar bahis oynadığınıza ve kilo vermede başarılı olup olmadığınıza bağlıdır. Bu siteyi kullanırken dikkatli olmazsanız kilo vermek yerine para kaybedebilirsiniz. Aslında yapı olarak para kaybetmeye dayanamadığımız için bu uygulama ile kilo vermek çok kolaydır. Hem kilo ver hem para kazan. Mantıklı değil mi?

22- Fiverrfiverr ile para kazanma

Evden çıkmak istemiyorsanız ve evinizden çıkmadan yapabileceğiniz bir beceriniz varsa – örneğin iyi bir yazar veya sanatçı olduğunuzu veya video düzenleme konusunda yetenekli olduğunuzu varsayalım – bu sizin için iyi bir uygulama olabilir. Uygulama/site sizden %20 komisyon alıyor. Ancak diğer taraftan, bir zamanlar hizmetler için 5 ABD Doları talep ettiği biliniyor olsa da, hizmetler için 995 ABD Doları’na kadar ücret almanıza izin verilir. Fiverr, bizdeki sadeceon ve bionluk benzeri bir site ve/veya uygulamadır. Para Kazandıran Uygulamalar arasında olan Fiverr hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Fiverr nedir, nasıl kullanılır başlıklı yazımızı okumanızı şiddetle öneririz.